Ekipa i band

Grupa w zupełnie nowym składzie powstała wiosną w 2012 r.
,,Leon” – gitarzysta i założyciel zawsze powtarza, iż muzyka towarzyszy człowiekowi w pracy, zabawie, odpoczynku i dlatego powstał zespół Second Child. Muzyka to nasz sposób na życie. Ma to być pewnego rodzaju odskocznia od codziennych zmagań z rzeczywistością.
Wszyscy pracujemy zawodowo, więc tworzenie zajmuje trochę czasu, ale jesteśmy dobrej myśli, że się uda i wszystkim będzie się podobało to, co zaprezentujemy.

Tworzą własne utwory, gatunek bliżej nieokreślony, a teksty w języku polskim.
Muzyka daje zespołowi prawdziwą przyjemność. Mówią, że scena to radość, z której trudno zrezygnować. Chętnie pokazują się na imprezach charytatywnych. Zagrali wiele koncertów. Uważają że pomaganie przez granie daje im ogromną dawkę pozytywnej energii. Każdy koncert jest dla nich bardzo ważny.
Członkowie Second Child nie mają ciśnienia na sławę chociaż przyznają, że scena uzależnia. Na widowni zawsze znajdzie się grupa fanów, która czeka na kolejny występ.
Zespół Second Child zagrał wiele koncertów w poznańskich i okolicznych klubach. Mieli przyjemność zagrać między innymi z takimi wykonawcami jak Apteka,Gomor, Kasia Wilk, Mezo… Podczas finału WOŚP wystąpili na sali Wielkiej w Centrum Kultury Zamek. W lutym 2018 zagrali na ,,Gramy u Siebie” w Centrum Kultury Zamek jest to prezentacja poznańskiej sceny muzycznej, zarówno debiutantów, jak i zespołów, które mają już spory dorobek artystyczny. Udział w IX Wielkopolskim Przeglądzie Kapel Gitarowych w Mosinie. Zdobyte wyróżnienia w kategorii: najlepsza wokalistka – Katarzyna Urbańska (Second Child) oraz najlepszy perkusista – Sławomir Matuszewski (Second Child).

W skład zespołu wchodzi:

Robert Tomkowiak

Założyciel i gitarzysta.

Robert „Leon” Tomkowiak. Założyciel zespołu Second Child. Fan cięższych, metalowych brzmień.

 

 

 

 

Katarzyna Urbańska

Wokalistka

Najbardziej lubi ciężkie metalowe brzmienia z wyrazistym, charakternym wokalem. Inspirują ją takie osobowości metalu jak: Hansi Kürsch i Alissa White-Gluz.

 

 

 

Sławek Matuszewski

Perkusja 

Perkusista samouk, choć grał na bębnach w kilku kapelach rockowych najlepiej poczuł się w szeregach Second Child gdzie do dzisiaj z wielką radością realizuje swoją największą pasje jaką jest gra na perkusji.

 

 

 

Filip Matuszczak

Klawisze

Od zawsze fascynuje go muzyka, w której odnajduje spokój oraz inspiracje. Muzyka towarzyszyła mu odkąd pamięta, szczególnie gdy zaczął grać na instrumencie. Metal poprzez swój dynamizm i wielką emocjonalność ma dla niego szczególne znaczenie. Na co dzień studiuje on informatykę lecz nie wyobraża sobie nauki bez akompaniamentu mocnych uderzeń. W zespole przejawia spore ambicje oraz kreatywność.

 

 

 

Jakub Bogusz

Bass

 

 

 

 

 

Skład pozostałej części ekipy:

 

Kamilla Tomkowiak

Menadżer

 

 

 

 

 


PLIKI DO POBRANIA

Rider techniczny